Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego

Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego

Parafia Zwiastowania Pańskiego (Kapucyni)

Dane kontaktowe:

Adres: 37-450 Stalowa Wola, ul. Klasztorna 27
Telefon: 15 842 03 24
Telefon na furtę: 504 762 013
Telefon do kancelarii: 15 842 03 24 wew. 15; 504 762 026
Strona www: www.stalowawolakapucyni.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kanał YT: https://www.youtube.com/@braciakapucyni2873
Kanał FB: https://www.facebook.com/klasztor
Konto bankowe: 29 9430 0006 0000 1733 2000 0001 Nadsański Bank Spółdzielczy
Konto bankowe remontowe: 18 9430 0006 0000 1733 2000 0005 Nadsański Bank Spółdzielczy

Msze Święte:

W niedziele i święta: 18.00 (sobota); 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (dla rodzin - z wyjątkiem wakacji), 12.00, 17.30 (z wyjątkiem wakacji), 19.00.
W dni powszednie: 6.00, 7.30, 8.30, 18.00.

Dodatkowo w pierwsze piątki miesiąca o godz. 16.30 (z wyjątkiem wakacji).
Dodatkowo z Franciszkańskim Zakonem Świeckich w czwartą niedzielę miesiąca o godz. 9.00.

W intencji sprzątających kościół we wtorki o godz. 18.00.
Zbiorowa za zmarłych w środy o godz. 18.00.
Zbiorowa za żyjących w soboty o godz. 18.00.
Za wstawiennictwem św. Ojca Pio każdego 23. dnia miesiąca o godz. 18.00.

W Adwencie roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Dzieci swoje nauki roratnie mają po Mszach Świętych o godz. 18.00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 7.30.

Spowiedź święta:

W niedziele i święta 30 minut przed każdą Mszą Świętą.
W dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Świętą (z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 6.00).

Dyżur spowiedzi (na dzwonek przy Pokoju Spowiedzi) od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 11.30 oraz od poniedziałku do piątku w godz. 14.30 – 17.00. Nie ma dyżuru w wakacje i ferie zimowe.

W pierwsze piątki miesiąca od godz. 16.00 (z wyjątkiem wakacji).

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

Od poniedziałku do piątku od zakończenia Mszy Świętej o godz. 8.30 do Mszy Świętej o godz. 18.00.
Przez wakacje adoracja we wtorki do godz. 12.00 z racji na przygotowania w kościele do koncertów.

Chrzest Święty:

W pierwsze i trzecie niedziele miesiąca na Mszy Świętej o godz. 12.00.
W sytuacjach wyjątkowych w drugie i czwarte soboty miesiąca o godz. 11.30 (bez Mszy Świętej).

Obowiązkowa konferencja dla rodziców i chrzestnych w soboty poprzedzające Chrzest o godz. 11.00 w salce 023 (obok kancelarii).

Namaszczenie chorych:

Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. W niebezpieczeństwie śmierci można wzywać kapłana o każdej porze.

Msza Święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w Światowy Dzień Chorego 11 lutego o godz. 12.00.

Posługa sakramentalna chorych:

W pierwsze piątki miesiąca od godz. 9.00.

Nabożeństwa:

Nabożeństwo do św. Józefa w środy o godz. 17.30.
Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w soboty o godz. 17.30.
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w niedziele o godz. 7.00.

Nabożeństwo w intencji powołań w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 17.30.
Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w pierwsze piątki miesiąca o godz. 17.30.
Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 8.30.

Nabożeństwo fatimskie każdego 13. dnia miesiąca od maja do października od godz. 18.00 (Msza Święta, adoracja, różaniec, procesja).
Nabożeństwo do św. Ojca Pio każdego 23. dnia miesiąca o godz. 17.15.
Modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne w każdy trzeci czwartek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00 (z wyjątkiem wakacji).
Wieczór uwielbienia w każdy czwarty poniedziałek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00 (z wyjątkiem wakacji).
Godzinki ku czci św. Franciszka w czwarte niedziele miesiąca o godz. 8.30.

W maju Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny w dni powszenie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.00.
W czerwcu Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszenie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.00.
W październiku nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 17.15, w niedziele o 16.45; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30.
W listopadzie różaniec wypominkowy za zmarłych w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.00.

W Wielkim Poście droga krzyżowa w piątki o godz. 8.30 i 17.15 i 19.00 dla wszystkich oraz o godz. 16.30 dla dzieci.
W Wielkim Poście Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30.

Spotkania grup:

Liturgiczna Służba Ołtarza - zainteresowani powinni kontaktować się z bratem moderatorem lub z jednym z ministrantów.

Ruch Światło-Życie (Oaza) spotkania ogólne w piątki o godz. 17.15 w salce oazowej.
Oaza Dzieci Bożych (od 2 klasy szkoły podstawowej) w soboty o godz. 12.00.
Oaza Nowej Drogi (od 6 klasy szkoły podstawowej) w soboty o godz. 10.30.
Kręgi Rodzin Domówego Kościoła - zainteresowani powinni kontaktować się z proboszczem lub braćmi moderatorami.

Młodzież Franciszkańska Tau (MF Tau) w środy o godz. 18.30 w „starej stodole”.
Wspólnota Franciszkańska Tau (WF Tau) we wtorki o godz. 19.00 w „starej stodole”.
Franciszkański Zakoń Świeckich w drugi poniedziałek miesiąca o godz. 16.00 w „starej stodole”.

Schola Capuccinorum we wtorki o godz. 19.00 w salce muzycznej obok krypt.
Scholka dziecięca Franusie w soboty w godz. 10.30 – 12.00 w salce 022 obok kancelarii.

Apostolstwo Dobrej Śmierci każdego 15. dnia miesiąca o godz. 18.00 (Msza Święta i spotkanie w salce 023 obok kancelarii).

Grupa dzielenia Słowem Bożym we wtorki  o godz. 19.15 w tzw. małym refektarzu (salce kominkowej).

Grupa Modlitwy Ojca Pio w drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 (Msza Święta i spotkanie w salce 023 obok kancelarii).

Katolicka Odnowa w Duchu Świętym "Baranek Zwyciężył" w czwartki o godz. 19.00 w sali Jana Pawła II; w pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej w kościele.

Tato Klub w czwartą środę miesiąca o godz. 19.30 w tzw. małym refektarzu (salce kominkowej).

Wspólnota Żywego Różańca - zainteresowani powinni kontaktować się z proboszczem.

Związek Harcerstwa Rzeczytpospolitej „Leśne Plemię” w soboty w godzinach porannych w harcówkach w piwnicy obok „Kawiarenki Przystań”.

Klub AA "Szansa" w piątki o godz. 18.30 w salce nad ścianką wspinaczkową w "Stodole".

Kawiarenka „Przystań”:

W niedziele w godz. 10.00 – 15.00.

Kancelaria parafialna:

W poniedziałki w godz. 18.30 – 19.30.
We wtorki w godz. 16.00 – 17.30.
W czwartki w godz. 18.30 – 20.00.
W soboty w godz. 9.00 – 10.00.

W uroczystości nieczynna.

Sprzątanie kościoła:

W poniedziałki o godz. 16.00 i w soboty o godz. 9.00.

Wspólnota zakonna:

Br. Paweł Smoła - gwardian klasztoru i proboszcz parafii
Br. Paweł Frąckowiak - wikary, ekonom klasztoru i parafii
Br. Andrzej Surkont - spowiednik, duszpasterz
Br. Tadeusz Bargiel - spowiednik, duszpasterz
Br. Jerzy Sylwestrzak - spowiednik, duszpasterz
Br. Bolesław Kanach - spowiednik
Br. Zbigniew Kasperczak - spowiednik, duszpasterz
Br. Jarosław Sójka
Br. Wojciech (Leon) Błaszczyszyn - spowiednik, duszpasterz
Br. Adam (Maciej) Buk - furtian, zakrystianin
Br. Kazimierz Golec - katecheta, duszpasterz
Br. Rafał Tański - spowiednik, duszpasterz
Br. Stanisław Borczuch - furtian
Br. Robert Rabka - spowiednik, duszpasterz
Br. Kacper Stec - katecheta

Mapa:

 

Wydarzenia w parafii: